דרך התרבות

מ"עיר הקניונים" לעיר התרבות והתיירות

ציר של עשרה ק"מ של תרבות ותיירות, שיוביל את ראשון אל צמרת התיירות והתרבות בישראל

דמיינו את ראשון לציון של עוד כמה שנים. ציר של תרבות, מוזיאונים ובילויים מבית הכנסת הגדול ועד הים. את הטיול בעיר עם בן/בת הזוג, הילדים או הנכדים, תתחילו מגן מדעי ליד מכון רון ורדי, או מהעיר ההיסטורית, בה נטייל כמוזיאון פתוח בין הרחובות ובתי הקפה הקטנים, בין סטודיו של אמנים, וגלריות, למוזיאון יין ביקב ההיסטורי, שישומר לטובת הציבור מקום לטובת המקורבים, ומשם למוזיאון אגם, גלריה לצילום, מוזיאון אוויר וחלל במנחת המטוסים של ראשון לציון, ועד מרכז צפרות ומים ליד האגם.

בדרך תהנו מהעסקים הקטנים: בתי קפה, ומסעדות, שיהפכו כל יום בראשון לציון לבילוי שוקק חיים שימשוך התעניינות גם אל מחוצה לה, דבר שיחזק בהכרח את חוסנה הכלכלי. ראשון לציון תהפוך מ”עיר הקניונים”, לעיר מובילה בישראל במפת התיירות הלאומית והבינלאומית, עיר שוקקת חיים ליושביה המספקת להם בילויים, תכנים של תרבות כיף וסקנות, לכל הגילאים.

מי שחושב שרק תל-אביב יכולה, טועה בהחלט. גם אילת, ירושלים, נתניה, וערים אחרות – יצרו לעצמן את אזור התיירות שלהן, ואת היציבות הכלכלית שדבר כזה מביא לעיר – אין אפילו צורך להסביר.

תכנית לציר האטרקציות והבילוי של ראשון – כבר מוכנה, והיא כוללת שדירה ארוכה לאורך 10 ק”מ – שדירה זו תכיל בתוכה שפע של אתרי בילוי ונופש, מוזיאונים, גלריות, בתי קפה, בתי קולנוע, טיילות, מרכזי מסחר, רחבות מופעים, ועוד מקומות בילוי רבים. הציר, שיהיה כטיילת עם רצף המותאם להולכי רגל, יתחיל לאורך חוף הים ומשם ינוע מזרחה, תוך שהוא מכיל אתרים קיימים וכאלה שיקומו במסגרת התכנית.

תכנית זו, ויצירת שדירת הבילוי והאטרקציות, תהיה מנוף לקידום העיר הן במישור הכלכלי, הן במיתוג, הן מבחינת יצירת מקומות תעסוקה, והן במתן הזדמנות לתושבי העיר לצאת ולבלות בקרבת הבית.

ציר התרבות והתיירות – לחץ על סמל להסבר